Ім’я Бога у Львові


Багато людей помилково вважають, що ім’я Бога не вживалося на нашій території. Але насправді ім’я Бога широко відомо. На цій екскурсії Ви відвідаєте місцеві визначні пам’ятки, де зображені різні згадки ім’я Бога, а також дізнаєтеся багато фактів про релігійне життя міста.

Ціна (індивідуально):
– 250
грн/год
Тривалість:

2 год


Имя бога на зданиях Львова | PANGID.IN.UAИмя Бога во Львове (Иегова, Яхве, тетраграмматон)имя бога во ЛьвовеИмя Бога во Львове (Иегова, Яхве, тетраграмматон)

Ім’я Бога у Львові

Ім'я Бога на стінах церков Львова
Ім’я Бога на стінах церков Львова

Ім’я Бога досить широко використовується в нашому місті Львові в різних пам’ятках архітектури. Доказом регіонального поширення імені Бога служить переклад Біблії архімандрита Макарія, де воно зустрічається тисячі разів. Це ім’я також тисячі разів зустрічається в наукових, релігійних і літературних працях (можна згадати поему відомого українського письменника Івана Франка «Мойсей», де дуже часто зустрічається ім’я Єгова). На цій екскурсії Ви відвідаєте церкви і костели, де зображені татраграмматон (ім’я Бога єврейською мовою), а також дізнаєтеся багато цікавих фактів про релігійної історії міста. Наприклад, Ви почуєте відповіді на такі питання як:

  • Чому у Львові й інших містах Європи Мойсей рогатий?
  • Де в місті зупинявся відомий проповідник Ч.Т.Рассел? Що сталося під час першого виступу?
  • Чому при вході на балкончик до церкви Петра і Павла немає входу?
  • Де на одному з будинків зображений архангел вбиває змія з датою – 1914?
  • Що означає позначення над ім’ям Бога в костьолі монастиря Бернандинів?

Також, під час нашої екскурсії ми оглянемо наступні об’єкти:

  • МОНАСТИР БЕРНАРДИНЦІВ. Приміщення монастиря тепер належать державному історичному архіву у Львові, а цей храм Андрія Перевозваного передано греко-католицькій церкві. Для нас дуже цікаво буде дізнатися про те, що в цьому храмі збереглася тетраграма Божого імені. Взагалі, в сюжетах розписів та скульптур інтер’єру храму щедро використані біблійні теми.
  • ВЕЖА КОРНЯКТА Успенської церкви. Нас потішає, що навіть на фасадах своїх храмів зображали Боже ім’я. Саме його ми бачимо на цій стіні… І цікаво є те, що тетраграматон зустрічається у Львові не тільки в католицьких, греко-католицьких храмах, а й в православних, бо власне цей храмовий комплекс є православним.
  • ЛАТИНСЬКА КАТЕДРАЛЬНИЙ СОБОР ТА СКУЛЬПТУРНИЙ КОМПЛЕКС «ХРИСТОС НА СМЕРТНОМУ ЛОЖІ». Подивіться, що на голові у Мойсея? Роги. Але чому? Це яскравий приклад неточного перекладу Біблії. Латинський переклад Вульгата у фрагменті Вихід 34:29 каже, що після його розмови з Богом на горі Сінай, Мойсеєве обличчя було «рогате». Переклад Ієроніма був дуже популярний  у так званому християнстві й вплинув на розуміння Святого Письма. Проте, єврейське слово, яке складається з трьох приголосних літер «qrn», можна перекласти також як  «випромінювати» або «сяяти». Згідно з Теологічним словником Старого Завіту (англ.), те слово «вказує на форму рогів, замість їхньої суті». І на вигляд, проміння світла дійсно були подібні до рогів. В письмовій давньоєврейській мові не писали голосні літери, а слова рогатий і святий звучать однаково; це слово із трьох літер «qrn», яке можна передати як qeren – ріг, або qaran – сяяв, випромінював. Тому дехто із перекладачів переклали це слово як «рогатий». В Європі є теж декілька скульптур рогатого Мойсея, наприклад в Австрії (кафедральному соборі в Зальцбургу), Франції (собор в м. Анже), Рослинській каплиці в Шотландії, Італії, Німеччині, Шотландії, Франції.
Ім'я Бога у Львові (Єгова, Яхве, тетраграмматон)
Ім’я Бога в монастирі БЕРНАРДИНЦІВ

Наші екскурсії:

Відгуки: