Коротка історія Львова

Наші цікаві та не нудні екскурсії по Львову дадуть Вам, шановні туристи, повну картину з історії нашого міста. Однак, якщо Ви бажаєте перед нашими екскурсіями по Львову отримати хоча б початкові знання про нашу історію – то ця коротка довідка спеціально для Вас.

Львів був заснований в середині 13 ст.  князем Данилом Романовичем з волинської династії Рюриковичів (він буд нащадком Ярослава Мудрого). Це був час монгольської навали на Русь, і Львів був одним з оборонних міст Галицько-Волинського князівства. У 1253 р. Данило був коронований папським легатом та отримав королівські регалії. Данило назвав місто на честь свого старшого сина Лева. Після смерті останніх прямих нащадків князя Лева галицькі бояри запросили на престол Болеслава Юрія. У 1340 р. незгідні з його політикою бояри отруїли Болеслава. Його єдиним спадкоємцем був польський король Казимир ІІІ Великий (вони були одружені з рідними сестрами, дочками великого литовського князя Гедиміна). У цьому ж році король Казимир зробив першу спробу приєднати Галицьку Русь до Корони польської (більш детально про цю частину історії Ви почуєте на нашій оглядовій екскурсії по Львову). Після воєн з литовцями, угорцями й татарами це остаточно вдалося польським королям на протязі другої половини 14 ст. До кінця 18 ст. Львів був головним містом руського воєводства в складі Речі Посполитої (об`єднаної держави Польщі та Литви). Жодне століття не обходилося без війн, пожеж чи епідемій, з якими практично не вміли тоді боротися. Локальні пожежі виникали майже кожного року, але були й такі, коли місто перетворювалося на попіл. Найстрашнішими були пожежі 1527 та 1571 р. Перша з них повністю знищила готичне місто, після чого магістрат суворо заборонив дерев`яне будівництво (хоча цю заборону  міщани постійно порушували, традиційно у Львові). (Історію збереження міста ті львівських “катакомб” ви почуєте на нашій екскурсії “Підземелля Львова )

Львів за часів Австрійської імперії

В кінці 18 ст. Польщу, ослаблену війнами,  традицією «золотої шляхетської вольниці» та невдалими реформами державного устрою, поділили між собою три наймогутніші держави тогочасної Європи: Росія, Австрія і Прусія. Оскільки у Львові колись перебував намісник угорського короля, а ще раніше Угорщина теж претендувала на цю землю, то австрійська імператриця Марія Терезія з сином Йосифом ІІ зголосили свої права на цю землю. Львів став столицею австрійської провінції Галіції й Льодомерії (Цю частину історії Ви почуєте на нашій цікавій екскурсії по Львову “Австрійський Львів). Придушена податками та бюрократизмом, вона була чи не найбіднішою в цілій імперії. Економічне та культурне пожвавлення почалося тільки у другій половині 19 ст. У 1918 р. восени, в результаті першої світової війни, Австро-Угорська імперія розпалася. Після українсько-польської війни 1918-1919 рр., польсько-більшовицької війни 1919-1921 рр. в результаті мирних переговорів Львів відійшов до Польщі. 1 вересня 1939 р. почалася друга світова війна. Гітлерівська Німеччина та Радянський Союз напали на Польщу і поділили її між собою. 17 вересня до Львова ввійшли радянські війська. 22 червня 1941 р. Німеччина напала на СРСР. До 1944 р. Львів був адміністративним центром утвореного нацистами на окупованій території дистрикту Галичина. Місто не дуже постраждало під час війни, В липні 1944 р. радянські війська відтіснили нацистів, і почалася нова епоха – комуністична. Від 1991 р. Україна є незалежною державою.

Старий Львів

Більш детальніше про нашу історію Ви зможете дізнатися на наших екскурсіях по Львову або на нашому сайті в спеціальних рубриках нашого БЛОГУ. Екскурсії по Львову недорого та весело – тільки у нас!