Середньовічне право міст на самоврядування бере свої витоки ще з тисяча сто вісімдесят вісім, тоді його вперше отримало німецьке місто Магдебург. Коли ж польський король Казимир III 1349 року приєднує до своїх володінь Галичину, він дозволяє поширення німецького права на цих землях.

Книзі, представленої на фотографіях – майже півтисячі років. Вона знаходиться у Львівському історичному музеї, і містить виклад Магдебурзького права, перекладений з латинської на польську мову. Книга була видана в далекому 1581 року львівським юристом П. Щербічем і сьогодні є унікальною давньої пам’яткою Львова. Тут вміщено реєстр питань, яке розглядало Магдебурзьке право – в алфавітному порядку в обсязі 140 статей. Статті коментують різні варіанти правовідносин, діяльність міської влади, порядок судочинства, питання земельної власності в межах міста, порушення прав володіння, захоплення рухомого майна, спадкування, покарання за різні злочини і ін.

подземелья Львова. Львов экскурсия по городу

Магдебурзьке право місто Львів отримав 17 червня 1356, хоча історичні джерела стверджують про його прояви ще задовго до цієї дати. У дипломі Казимира III згадується «Повідомляємо всім, що за благочестивого згоди королівської величі, піклуючись про численні клопотах і незручності, наше місто Львів зазнав від всіляких немилосердних ворогів, хочемо, щоб це місто процвітало і збільшував свої вигоди, прибутку, користі і благополуччя. Для задоволення згаданого міста і збільшення кількості його вірних мешканців даємо і встановлюємо вищезазначеного місту на вічні часи німецьке право, по-простому називається Магдебурзьким… ». Особливістю даного права був судовий імунітет міста, непідсудність жителів міської території судам королівських чиновників, зате підсудність місцевої влади.

Магдебурзьке право місто Львів отримав 17 червня 1356, хоча історичні джерела стверджують про його прояви ще задовго до цієї дати. У дипломі Казимира III згадується «Повідомляємо всім, що за благочестивого згоди королівської величі, піклуючись про численні клопотах і незручності, наше місто Львів зазнав від всіляких немилосердних ворогів, хочемо, щоб це місто процвітало і збільшував свої вигоди, прибутку, користі і благополуччя. Для задоволення згаданого міста і збільшення кількості його вірних мешканців даємо і встановлюємо вищезазначеного місту на вічні часи німецьке право, по-простому називається Магдебурзьким … ». Особливістю даного права був судовий імунітет міста, непідсудність жителів міської території судам королівських чиновників, зате підсудність місцевої влади.

Про все це можна дізнатися під час нашої екскурсії “Оглядова по Львову